דר' ישגב שפירא סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל-אביב ב- 1998, והתמחה במחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש-צוואר במרכז הרפואי שיבא, תל השומר. במסגרת ההתמחות התמקד בעיקר בתחום ניתוחי האוזניים.

בשנת 2006 נסע לשנתיים של התמחות-על בנושא ניתוחי אוזניים ובסיס הגולגולת הצידי (Otology – Neurotology) במרכז הרפואי ג'קסון, המסונף לאוניברסיטה של מיאמי, ארה"ב. מרכז זה נוהל ע"י פרופ' תומס בלקני, מחלוצי הפיתוח של שתל השבלול, ומי שהביא את השתל לארץ.

בארה"ב התמחה ד"ר שפירא בניתוחים לשיקום השמיעה, כולל ניתוחי סטפס ואוסיקולופלסטיקה, השתלת מכשירי שמיעה מושתלים להולכת עצם (BAHI), השתלת מכשירי שמיעה לאוזן התיכונה (Soundbridge), וניתוחי שתל השבלול (Cochlear Implant). כמו כן השתלם בניתוחי אוזן מורכבים לטיפול בדלקות כרוניות כגון כולסטאטומה, בניתוחי בסיס הגולגולת הצידי לסילוק גידולים, ולניתוחים לסילוק נאורינומות אקוסטיות בגישות שונות.

מאז חזרתו ארצה משמש דר' שפירא כרופא בכיר במשרה מלאה במחלקת אא"ג וניתוחי ראש-צוואר במרכז הרפואי שיבא. הוא מראשוני המנתחים בארץ אשר ביצעו השתלות של מכשירים להולכת עצם ומכשירים לאוזן התיכונה. בשיתוף פעולה עם המנתחים הנוירוכירורגים הוא מבצע ניתוחים לסילוק נאורינומות אקוסטיות וגידולים אחרים מבסיס הגולגולת. בשנים האחרונות היה שותף לפיתוח גישות מודרניות לטיפול בדלקת כרונית של האוזן התיכונה ובכולסטאטומה כולל השימוש באנדוסקופ ושיטת השיחזור של האוזן התיכונה (MAPRO).

מאז 2010 משמש דר' שפירא כראש שרות שתל השבלול במרכז הרפואי שיבא. תכנית שתל השבלול בשיבא הוקמה בשנת 1989, ובחגיגות ה- 30 הצפויות תציין גם יותר מ- 1200 מושתלים. התוכנית עומדת בסטנדרטים בינלאומיים בתחום העשייה הקלינית והמחקרית. בשנים האחרונה צמחה התכנית, ומבוצעים בה למעלה מ-90 השתלות בשנה. טווח גילאי המושתלים נע בין 6 חודשים ל- 90 שנה.

דר' שפירא צבר ניסיון רב בטיפול באוכלוסיות מגוונות, ובעיקר ילדים הסובלים ממחלות אוזניים, עם או בלי מחלות נלוות בדרכי הנשימה כגון שקדים או אדנואידים מוגדלים.

דר' שפירא מקיים שיתוף פעולה הדוק עם גורמים נוספים, המשלימים את הטיפול בסובלים ממחלות אוזניים, והכוללים קלינאיות תקשורת ומכוני שמיעה, מומחים לטיפול בסחרחורת וטינטון, פיזיותרפיסטים ונוירוכירורגים.

ד"ר ישגב שפירא המרכז לניתוחי אוזניים

אני מאמין

"אני מאמין כי הרפואה כיום צריכה להיות מקצועית וממוקדת, אך יחד עם זאת רואה לפניה אדם שלם ומורכב, בעל צרכים ורצונות אינדיבידואליים. אני מאמין כי תכנית הטיפול צריכה להיקבע ביחד עם המטופל, על פי נטיות ליבו, וכי תפקיד הרופא לייעץ, ולבסוף להוציא לפועל, את התכנית המוסכמת. הקשר האישי, והמעקב ארוך הטווח, הם יסודות חשובים למתן רפואה טובה"

חברות באגודים מקצועיים

איגוד רופאי אף-אוזן-גרון - מנתחי ראש-צוואר בישראל
החברה הישראלית לאוטונוירולוגיה
החברה הישראלית לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר
American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery